Незважаючи на те, що в 90-х роках минулого століття була розпочата земельна реформа, завдяки якій земля, що мала сільськогосподарське призначення, перейшла у приватну власність, повноцінно розпоряджатися нею ніхто не міг. В 2002 році був запроваджений мораторій на продаж сільськогосподарської землі, він діє й до цих пір. Але в липні 2021 року його дія скасовується, хоча лише частково.

Особливості скасування обмежень на відчуження землі

Скасування накладених обмежень буде проходити в декілька етапів. З 01.07.2021 року скасовується заборона на продаж сільськогосподарських земель, що знаходяться у власності звичайних громадян. З цього дня буде запущений обіг права власності на землю між державою та її громадянами, а також територіальними громадами. В 2024 році до цього обігу будуть долучені й юридичні особи. Для того, щоб земля могла продаватися іноземним компаніям і фізичним особам, це рішення повинно бути ухвалене на референдумі. Дізнатися багато цікавого про майбутній ринок землі в Україні можна за посиланням https://uub.in.ua/post/GolosuvannyazarinokzemlrealzatsyanaProzorroProdazh.

Як буде продаватися земля

Для законного та прозорого продажу землі в Україні необхідно використовувати створену державну систему відкритих онлайн торгів – Прозорро. В цій системі працює понад 4 десятки авторизованих ЕТМ – електронних торгівельних майданчиків, що надають усі біржові послуги. Одним з таких акредитованих майданчиків є Українська універсальна біржа.

Наразі придбати землю можна для таких цілей:

  1. для житлової забудови;
  2. для будівництва комунальної чи адміністративної забудови;
  3. для будівництва гаражів;
  4. для садівництва;
  5. для ведення особистого господарства.

З липня 2021 року також можна буде придбати землю і сільськогосподарського призначення. Для того, щоб запобігти махінаціям, що можуть з’явитися разом з відкриттям ринку землі, держава повинна організувати контроль. Це можна зробити за допомогою відкритих електронних аукціонів, що будуть проводитися на ЕТМ.

В чому переваги УУБ

Українська універсальна біржа має увесь необхідний функціонал та технічні засоби для того, щоб організувати та провести величезну кількість онлайн аукціонів щодо продажу земельних ділянок. Тут наразі продається усе: від нерухомості і промислових об’єктів, до дрібної техніки та меблів. За будь-якими питаннями щодо організації торгів та участі в них зареєстровані користувачі можуть звернутися за кваліфікованою допомогою спеціалістів цього торгівельного майданчику.